לוגו בית העמקקהילת “בית בעמק” הנה קהילה שיקומית המיועדת לאוכלוסייה בעלת אינטליגנציה גבולית ו/או בעלי הפרעות נוספות כגון: ליקויי למידה, קשב וריכוז וכד’, בגילאי 18 ומעלה הקהילה, המונה כ- 64 חברים, שוכנת בלב קיבוץ יפעת בסביבה ירוקה של חורש טבעי, המעניקה לדייריה תחושת שלווה ואיכות חיים. קיימות דירות המשך בעפולה.
חברת "כנרת שירותי רווחה" וקהילת "בית בעמק" בתוכה, מאמינה בפוטנציאל האדם להשתקם, להתפתח ולהתקדם לעבר מטרותיו. כל אדם זכאי להזדמנות לחיות חיים מיטיביים, אוטונומיים, בעלי משמעות וחווית השתייכות. 
ב”בית בעמק” פועל מרכז קהילה. מרכז הקהילה מאגד בתוכו: מועדון חברים, חדר אוכל ויחידת תעסוקה. ביחידת התעסוקה ניתן להשתלב במרכז אומנות או בעבודה במטבח הקהילה.

תחום התעסוקה– בקהילת "בית בעמק" השאיפה היא להעניק לחבר אפשרויות תעסוקה מגוונות, המבוססות על כוחותיהם וכישרונותיהם של החברים כך שכל אחד יוכל למצות את הפוטנציאל הטמון בו.
חברי הקהילה משתלבים במקומות עבודה בשוק החופשי וכמו כן ביזמויות וענפי תעסוקה ייחודיים שחברת "כנרת שירותי רווחה" פיתחה לטובת חברי הקהילה. את
יחידות התעסוקה השונות מפעילים חברי הקהילה ביחד עם הצוות המלווה.

חיי החברה ופעילויות בקהילה– הקהילה מציעה חיי חברה תוססים וצעירים (מסיבות, הפעלות, העשרה, חוגים , פעילויות ספורט וכו)
חיי החברה מציעים מגוון הזדמנויות ליצירת קשרים חברתיים וזוגיים ומדגישים את עצמאות החבר. כמו כן החברים בקהילה יוצאים לטיולים רבים בארץ ובחו"ל ע"פ תוכנית אשר נבנית בשיתופם.

תכנית השיקום- קהילת בית בעמק פועלים להעצמתו של האדם ולמען שילובו בקהילה. ההתנסויות בתוך הבית הינן בדרך של שיתוף החבר בכל תחומי החיים. החברים משפיעים על קבלת ההחלטות ועל ביצוען וניתנת לחברים האפשרות לקחת חלק במשימות ובפרויקטים של הקהילה, להשתתף בבניית נהלי הבית, בקבלת חברים חדשים, בתכנון פעילות הפנאי וכד
כל חבר שותף בבניית תכנית אישית המקדמת אותו בתחומי החיים השונים.

אחת המטרות המרכזיות בבית בעמק היא השילוב המרבי של החבר בקהילה בה הוא חי, תוך עידודו לבחור מה תהיינה תרומותיו והאופן בו הוא ישפיע על הקהילה. כמו כן החבר ילמד להשתמש במשאבי הקהילה לטובתו וכך לתרום ולהיתרם..

ליצירת קשר

אורנה מנהלת בית בעמק:

052-8855953

כתובת: קיבוץ יפעת

גלילה למעלה דילוג לתוכן