דרור בעמק - עפולה, מגדל העמק ונצרת עילית

קהילת דרור בעמק ("דיור מוגן") מונה יותר ממאה חברים מעפולה, נצרת עלית ומגדל העמק. החברים מתגוררים בביתם לבד, עם בני משפחה או עם שותפים באופן עצמאי בקהילה. ייחודה של קהילה זו הוא בכך שהיא פועלת מתוך אמונה בזכותו של כל אדם לבחור את מקום מגוריו, דרך ניהול ביתו, השותפים לחייו ומידת מעורבותו בסביבה בתמיכת צוות.

הצוות מלווה את החברים בסביבתם הטבעית ושואף לסייע להם להשתלב בקהילה לשביעות רצונם ועל פי העדפותיהם. צוותי השיקום פועלים מתוך אמונה מלאה בכוחותיהם של החברים וביכולתם להתקדם ולהשתנות. על כן, תפקידינו ליצור ביחד עם החברים, את הסביבה האנושית והפיזית שתתמוך במידה המרבית באיכות חייהם ובתהליכים האישיים להחלמתם. הצוות מכוון ומשתדל לתת ליווי אישי ומותאם למגוון גדול של חברים בעלי כוחות, צרכים, רצונות וחלומות שונים.

אנו מאמינים בעשייה משותפת שנועדה ללוות את החברים בתחומי חייהם השונים, תוך איתור ויצירת הזדמנויות, מתן מידע והרבה תמיכה. אנו פועלים להגברת תחושת השייכות של החברים למשפחתם, לקהילה בה הם חיים וליתר חברי קהילת כנרת, תוך דגש על בחירה אישית. החברים המעוניינים הינם שותפים מלאים ביצירת מרחבי פעולה קהילתיים הכוללים טיולים, חגים משותפים, פעילויות העשרה, הפעלת מציאון וקידום פרויקטים נבחרים.

אנו מאמינים כי מערכות היחסים בין חברי הקהילה, בין החברים לסביבתם ובין הצוות לחברים הינן מפתח להשגת מטרות ולהגשמת חלומות.
לקהילת דרור בעמק ניתן להצטרף עם אישור לדיור מוגן מטעם משרד הבריאות.

ליצירת קשר

כתובת: הצפצפות 5 עפולה

גלילה למעלה דילוג לתוכן