מרכז תעסוקה בעשר אצבעות

כנרת שרותי רווחה בע"מ הוקמה בשנת 1998 בצפון הארץ. בארגון פועלות קהילות של אנשים הזכאים לשירותי שיקום בחסות משרד הרווחה ומשרד הבריאות.

אנו מאמינים ביכולתו של האדם להתקדם ולעשות את הבחירות הנכונות לו בחיים, על אף המורכבות בגינה הוא זכאי לשירותים מיוחדים. כנרת חרטה על דגלה את המחויבות ליצירת קהילות אשר פועלות עפ"י האמונה כי לכל אדם פוטנציאל להשתקם, להתפתח ולהתקדם אל עבר מטרותיו. אנו שואפים ליצור סביבה חמה,מטפחת,יציבה,בעלת גבולות מכילים, עם מגוון הזדמנויות ואפשרויות בחירה.

אנו רוצים להזמין אתכם להיות חלק ממגמה כלל עולמית של הרחבת מגוון המענים בתחום התעסוקה ובמטרה לשלב כל אדם שמעוניין ומסוגל לתעסוקה משמעותית בשוק החופשי במדינת ישראל.  

אנו פועלים במסגרת פרויקט "מחר תעשייתי". פרויקט המחר מציע תעסוקה עצמאית והשתלבות מלאה בשוק התעסוקה הישראלי עבור מגוון אוכלוסיות מיוחדות בתפקוד נמוך עד בינוני.

בפרויקט ניתן להעסיק חברים המקבלים שרות בחברתנו באופנים הבאים:

  1. העסקה של קבוצת חברים (בין 2-6 חברים בקבוצה) במשרות בחברתכם. זאת בליווי צמוד של מדריך שיקום המלווה את החברים לאורך כל שעות היום, זמין עבורם לכל צרכיהם ואמון על הקשר שבין המנהל בפועל לבין החברים המועסקים על ידו.
  2. פעילות תעסוקתית במרכזי התעסוקה של חברת כנרת. אל המרכז תגיע התעסוקה עבורה נשכרו שרותינו, למשל הברגות, הרכבות מיניאטוריות ועוד. אנו נבצע את המוטל עלינו ולכשחומר הגלם יופק במלואו בהתאם לדרישות המעסיק המוצר יחזור אל מפעל האם להמשך מכירה.

כל החברים אשר יועסקו אלו חברים המקבלים ליווי וסיוע ע"י חברת כנרת שרותי רווחה והקהילות הפועלות בה.

האחריות לרווחתם של החברים הינה של חברת כנרת שרותי רווחה ואנו נספק ליווי, תמיכה והדרכה לחברות עימם נעבוד ע"י אנשי מקצוע בתחום השיקום התעסוקתי.

נשמח להיות בקשר!

מור קירזנר, מנהלת תחום תעסוקה

0523-197197

Morlivni8@gmail.com

מטרת המרכז לתת מענה לחברים בעולם העבודה, לפתח רצון ומוטיבציה לתרום ולהתפרנס. להוות חלק אינטגרלי מהחברה והקהילה בה הם חיים. כמו כן לפתח מודעות ויכולות תעסוקתיות.

מרכז תעסוקה "בעשר אצבעות" הנמצא בקיבוץ יפעת נותן מענה תעסוקתי לחברי הקהילות השונות בארגון "כנרת שירותי רווחה".

במרכז קיימות יחידות תעסוקה מגוונות: גינת ירק אורגנית, סדנת אומנות, סדנת מטבח, בית תמחוי, פינת חי וקונדיטוריה.

קונדיטוריה:

קונדיטורית בוטיק, החברים עובדים יחד עם קונדיטורית מוסמכת ורוכשים מיומנויות, עבודת צוות, כישורים חברתיים, סדרי עבודה, תורת החומרים וכ"ו. אופים מאפים שונים, מאפים ללא גלוטן, ללא סוכר.  לקונדיטוריה ישנה כשרות חלבית. החברים מוכרים את המאפים, דבר המעצים אותם ונותן להם הרגשת ערך עצמי גבוה.

גינת ירק אורגנית:

בגינת הירק חברינו יחד עם מדריך גינון מגדלים ירקות אורגניים, ללא ריסוס וללא חומרים כימיים. למדים כיצד להכין את הקרקע לשתילה, לזרוע, לעשב וכ"ו. את הירקות שותלים לפי העונות, מה שמאפשר מחזוריות של הטבע. כך אנו זוכים לאכול ירקות טריים ובריאים.

בעבודתם בגינה למדים החברים תהליכיות, ואת משמעות המשפט: "השותלים בדמעה ברינה יקצרו".

פינת חי:

ממוקמת בקיבוץ מזרע, ישנם סוגים שונים של בעלי חיים: סוסים, טווסים, עופות ועוד. יחד עם מדריך פינת החי החברים מתחזקים ומטפלים בחיות בכל ההיבטים: ניקיון המקום, האכלת החיות, קבלת הקהל שמגיע לבקר. מפתחים קשר עם החיות, עבודת צוות ובנוסף נחשפים למודעות שיש "אחר " שזקוק להם ולטיפולם המסור.

סדנת מטבח:

צוות המטבח אחראי על ארוחת הבוקר. הארוחה מורכבת מירקות צבעוניים, המגיעים מגינת הירק האורגנית שלנו. בצהריים מוגשת ארוחה שבישלו חברינו עם מדריכת המטבח, המנחה ומלמדת אותם כיצד לחתוך, לבשל ועוד כהנה מלאכות. אנו נותנים חשיבות לאיכות המזון וטריותו. ישנו ליווי של דיאטנית המגיעה ומדריכה את הצוות לגבי איכות המזון ובריאות החברים.

בית תמחוי:

בבית כנסת בעפולה עילית מדי יום ישנה חלוקת אוכל על ידי החברים לאנשים שידם אינה משגת. יחד עם המדריך עורכים את השולחנות, מגישים את הארוחה ובסיום מנקים ומתארגנים ליום המחרת. בחגים אוספים תרומות כדי לעזור ככל שניתן, בסלי מזון וכ"ו. המקום של לתת ולתמוך באנשים בעלי יכולות נמוכות, גורם להם לתחושת ערבות בקהילה ולהיות בצד הנותן.

סדנת אומנות:

קיימות עבודות אומנות מגוונות: סריגה בחורף, חריזת תכשיטים, נצרים, עיסת נייר וכ"ו. החברים רשאים לבחור על פי רצונם במה לעבוד ויכולים לעבוד ברוטציה בין היחידות הנמצאות באומנות. ישנן שתי מדריכות בסדנא האחראיות לעבודתם והדרכתם של החברים.

מטרת המרכז לתת מענה לחברים בעולם העבודה, לפתח רצון ומוטיבציה לתרום ולהתפרנס. להוות חלק אינטגרלי מהחברה והקהילה בה הם חיים. כמו כן לפתח מודעות ויכולות תעסוקתיות.

חברים רבים מקהילות "כנרת שירותי רווחה", מועסקים בשוק החופשי במגוון מקומות תעסוקה ובמגוון תפקידים. מלווים על ידי מנהלת תעסוקה בליווי בכל היבט ונגישות.

חברי הקהילה מועסקים מן היום הראשון לקליטתם, באחת מסדנאות התעסוקה. כל חבר בוחר על פי רצונו ונטיות ליבו באיזו יחידת תעסוקה להשתלב. בידם לשנות יחידות תעסוקה ולחילופין לרכוש מיומנויות ולצאת לעצמאות תעסוקתית. זאת על פי יכולותיהם וכישוריהם.

גלילה למעלה דילוג לתוכן