קהילת "כנרת" בטבריה מציעה לאנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים הזדמנות להשתלבות בקהילה הרחבה בעזרת ליווי ותמיכה אישית במסע ההחלמה שלהם. קהילה זו היא חלק משירותי "סל שיקום" שמפעיל משרד הבריאות ומיועדת לאנשים המתמודדים עם נכות נפשית של 40% ומעלה.
קהילת כנרת טבריה, משלבת בתוכה אפשרויות דיור שונות, דיור עצמאי (דיור מוגן) ודיור בדירות שותפים (קהילה תומכת).
צוות השיקום פועל מתוך אמונה מלאה בכוחותיהם של החברים וביכולתם להתקדם ולהשתנות. אנו מאמינים כי תפקידינו ליצור ביחד עם החברים את הסביבה האנושית והפיזית שתתמוך במידה המרבית באיכות חייהם ובתהליכים האישיים להחלמתם.
אנו פועלים להגברת תחושת השייכות של החברים למשפחתם, לקהילה בה הם חיים וליתר חברי קהילת כנרת, תוך דגש על בחירה אישית.
קהילת כנרת פועלת מתוך נאמנות לערכי אמנת כנרת אשר נבנתה במשותף ע"י חברים ואנשי צוות ונועדה לנסח את ה"אני מאמין" הארגוני שלנו. האמנה היא מעין מסמך זכויות עבור חברי הקהילות השונות וקוד אתי עבור אנשי הצוות המלווים. היא מגדירה את מערכות היחסים בקהילות, עוסקת בזכות של כל חבר למצוא משמעות לחייו, במרחב המחייה של החברים ועוד.
אנחנו מזמינים אתכם לבוא ולהתרשם ולהצטרף למשפחת כנרת.

קהילה התומכת:
בית מרכזי אשר בו נמצא צוות שיקומי 24 שעות ביממה וסביבתו דירות שותפים נוספות המלוות ע"י מדריכי שיקום עפ"י צרכי החברים בדירה. הדירות כולן הינן באחריות "כנרת" ומספקות מרחב מחייה נעים ומכבד. לכל חבר בקהילה נבנית יחד עם הצוות המקצועי תכנית שיקום אישית. בקהילת כנרת קיים פורום מוביל הבנוי מחברי הקהילה וצוות. הפורום אחראי על פיתוח תוכנית לשעות הפנאי ולהווי של הקהילה (נופש שנתי, טיולים, אסיפות קהילה, אירועי תרבות בחגים ופעילויות פנאי נוספות). כל חבר יכול לבחור באיזו מידה לוקח חלק בחיי הקהילה.
לשם הצטרפות לקהילת "כנרת" נדרש אישור של הוסטל כוללני מטעם משרד הבריאות.
כיום אנו מרחיבים את הקהילה ופותחים דירה נוספת המיועדת לחברים צעירים בין גילאי 25-40. ובית נוסף, בצביון דתי (שומר שבת וכשרות).

דיור מוגן :
בקהילת הדיור המוגן בטבריה מתגוררים החברים בביתם הפרטי.
הצוות מורכב ממתאם טיפול ומדריך שיקום המלווה את החברים בסביבתם הטבעית ושואף לסייע להם להשתלב בקהילה לשביעות רצונם ועל פי העדפותיהם.
הצוות מכוון ומשתדל לתת ליווי אישי ומותאם למגוון גדול של חברים בעלי כוחות, צרכים, רצונות וחלומות שונים.
אנו מאמינים בעשייה משותפת שנועדה ללוות את החברים בתחומי חייהם השונים, תוך איתור ויצירת הזדמנויות, מתן מידע והרבה תמיכה.
החברים בקהילת הדיור המוגן מוזמנים לקחת חלק פעיל בחיי הקהילה התומכת כשותפים בפורום המוביל ובמגוון הפעילויות המוצעות בקהילת כנרת.
לקהילת דיור מוגן טבריה ניתן להצטרף עם אישור לדיור מוגן מטעם משרד הבריאות.

ליצירת קשר

עדי מנהלת קהילת כנרת:

052-8886734

כתובת: יהודה הנשיא 2, טבריה

גלילה למעלה דילוג לתוכן